Adana Sigorta Sektörünün Öncü Acentesi Polat Sigorta

İstekler doğrultusunda sigortacılık

Pazar Payı

Tufanbeyli sigorta sektörde pazar payı %90 olan Polat Sigorta, Adana sigorta sektöründe ise ilk 50 acente arasına girmeyi başarmıştır.  Pazar payını arttırmak için gereken tek şey dürüstlük.

Gelişme

Tufanbeyli ilçesinde küçük bir işletme olarak başlayıp sonrasında kendisini geliştirerek Adana sigorta sektörüne girmeyi başaran acentenin gelişmesinde en büyük etken sosyal medya ve teknolojiye yatırım.

Üretim

Üretimlerini son 3 yılda % 600 oranında arttıran Polat Sigorta her geçen gün portföy genişlemesine devam etmekte ve kaliteli hizmet sunmak için büyük yatırımlar yapmaya devam etmektedir.

Sigortacılık pazar analizi

Eğer bir sigorta acentesi iseniz veya sigorta acentesi olmak istiyorsanız öncelikle pazar analizi yaparak kendinize yol çizmeniz gerekmektedir. Peki bu yolu nasıl çizeceksiniz?

Mesela Adana sigorta sektörünü ele alalım. Şirketlerin gerekli üretim kotalarını karşılayabilmek için öncelikle pazardaki sigortacılık bilincine bakmanız gerekmektedir. Kaç firma iş yerine yangın sigortası yaptırıyor? Ya da kaç kişi evi için konut sigortası satın alıyor?

Pazar analizi sadece trafik sigortası ile sınırlandırılamaz indekslenemez, öncelikle sağlam alt yapı  ve sağlam adımlar ile ilerlemeniz gerekmektedir.

Polat Sigorta'nın son 3 senede markalaşma ve üretim yüzdesini sağdaki tabloda görebilirsiniz.

Markalaşma
%
Üretim
%

Sigorta sektöründe pazar payını arttırmak için gereken tek şey dürüstlük.

- Polat Sigorta

İstekler doğrultusunda sigortacılık.

1 Yorum

  1. Hüseyin alçın Nisan 20, 2017 - 2:47 pm

    Süper hızlı bir firma yıllardır çalışıyorum ve çok memnunum teşekkürler polat sigorta

Yorum Yaz