Zorunlu Trafik Sigortasında Tavan Fiyat Uygulaması

Nisan Ayı İtibari İle Trafik Sigortalarında Düşme Bekleniyor.

Tavan Fiyat uygulaması hakkında

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek bugün öğle saatlerinde yaptığı bir açıklama ile; Hazine müsteşarlığının tüm iyi niyetlerine rağmen zorunlu fiyatlarının düşmemesi sebebi ile tavan fiyat uygulaması getirileceği kararını aldıklarını açıkladı.

30 Civarında İndirim Olacak

Bu uygulama ile Şimşek, otomobillerin zorunlu trafik sigortalarında %30 indirim olacağını belirtti, trafiğe yeni çıkacak araçlar için bu indirim %40'a kadar ulaşacaktır, dedi.

 

Nisan Ayında Uygulama Başlayacak

Primlerin yükselmesindeki bir etkenin de trafik sigortası poliçeleri tanzim edilirken bazı risklerinde poliçeye dahil edildiğini belirten Şimşek fiyatlardaki artışın bir nedeninin de bu olduğunu belirtti.

 

Bizim Yorumumuz

Serbest piyasa uygulaması olan trafik sigortalarında tavan fiyat uygulaması ile fiyat düşüleceğine inanıyorlar.

Yalnız bu tavan fiyat uygulaması zaten otomobil harici diğer kullanım tarzlarında var. Örneğin kamyonetlerde bu tavan fiyat 2000 TL olarak belirlenmiş durumda.  Minibüslerde ise bu fiyat 3299 TL olarak belirlenmiş durumda.

Yeni satışlı araçlarda eğer otomobiller için %30'luk bir indirim söz konusu olur ise fiyatlar tavan fiyat olan 2000 TL'den 1400TL civarlarına düşeceğini tahmin ediyoruz.

Beklenen İndirim
%
Yeni araçlarda Beklenen İndirim
%

İstekler doğrultusunda sigortacılık.

- Polat Sigorta.

3 Yorum

  1. […] Trafik Sigortasında Yapılan Yeni Değişiklik […]

  2. Samih ün Mart 21, 2017 - 10:12 pm

    Bu ay araç alacaktım bu yaZıyı okuyunca Nisa’n ayında almağa karar verdim umarım indirimden faydalanırım

  3. rüştü dişbudak Mart 30, 2017 - 9:31 am

    adana sigorta şirketleri arasında üstüne acente görmedim. şirketin tüm çalışanları bizlere en uygun fiyatı vermek için tüm şirketlerden fiyat çalışıyorlar. çok teşekkür ederim

Yorum Yaz