- Adana Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası Nedir?

 

Seyahat etmek güzeldir. Yeni yerler görmek, yeni kültürler tanımak, yeni tatlar bulmak hepsinden de öte yenilenmek amacıyla… Kimi vakit iş, kimi vakit tatil, kimi vakityalnızca sevdiklerimizi görmek, kimi vakit da bir eğitim amacıyla seyahat ederiz. Peki, seyahatlerimizde, seyahat sigortasını ne kadar ehemmiyetseriz?

 

Hiç kimse  yola çıkarken olumsuz olabilecek detayları düşünmek ve plan yapmak istemez. Aslında haklıdırlar da… Seyahat başlı başına güzel bir olaydır ve olmasını istemediğimiz şeyleri planlamak bu güzel tablo içersinde can sıkıntısına yol açacaktır. Fakat ne denli sıkıcı olursa olsun seyahat sigortası, seyahate çıkmadan evvelcekesinlikle değerlendirilmesi gereken ve seyahatin olmazsa olmazlarındandır.

 

Seyahat sigortası yaptırmak ehemmiyetlidir. Seyahat sigortası, seyahat esnasında karşılaşılabilecek olumsuz hallere karşı önlem alınmasını sağlamaktadır. Eğer siz de mutlu ve huzurlu bir seyahat geçirmek istiyorsanız, seyahat sigortasını yaptırmalısınız…

 

Seyahat Sigortası Sizi Hangi Durumlarda Korur:

Seyahat sigortası gerek yurtiçi gerek yurtdışı yolculuklarınızda karşılaşabileceğiniz;

Sağlık sorunları, kaza, bavul başka bir söyleyişle bagaj kaybolması gibi sorunlara tam koruma sağlar. Şimdi hep beraber yurtdışı seyahat sigortası kapsamlarını inceleyelim;

 

Yurtdışı Seyahatlerinde, Seyahat Sigortasının Gerekliliği;

Yeni bir ülke, yeni bir kültür, yeni diller söz konusuolduğunda yurtiçi seyahatlerinden çok daha büyük ehemmiyet taşır yurtdışı seyahatlerinde, sigortanın gerekliliği… Yurtdışı seyahatleri bir grup risklerle doludur ve sigorta yaptırmak sizi bu tehlikelere karşı tam koruma altına alır.

 • Yurtdışı seyahatinizde, sigorta yaptırmış olmak mümkün bir seyahat iptalinin söz hususubulunduğuhallerde paranızın garanti kapsamında tutulmasını garanti altına alır. Boş yere finansal anlamda zarar görmemiş olursunuz.
 • Seyahatlerde sık sık karşılaşılabilen problemlerden bir başkası, uçak biletinizin havayolu şirketi doğrulusunda ertelenmesi, hava koşullarına bağlı olarak uçuş rötarı yaşanmasıdır. Bu rötarlar ya da iptaller bazı durumlarda süresi, günleri ya da uzun saatleri bulan aksaklıklara namacıyla olabilmektedir. Böylesi hallerde seyahat sigortasına sahip olmak, sizibekleme sürecinde beklenmedik masraflara karşı koruyacaktır. Çünkü, sigortanız ulaşım, konaklama gibi ekstra bedelleri sizin adınıza karşılayacaktır.
 • En istenilmeyen ve kötü deneyimlerden biri yurtdışı seyahatinde geçirilebilecek bir kaza ya da sıhhatsorunudur. Böylesi bir halde seyahat sigortasına sahip olmak, tanımadığınız bir ülkede tüm tedavi masraflarınızın karşılanmasını sağlayacaktır.
 • Yurtdışı seyahatlerinde sık sık yaşanan bir başkasorun bavulların çalınması, bagajınızın kaybolmasıdır. Seyahat sigortasına yaptırmak sizi bu tür seyahat aksiliklerine karşı da koruma altına alır.
 • Seyahat sigortası ilaveten yurtdışında ortaya gelebilecek sakatlık ve vefat risklerini de sigorta kapsamına almanıza yardımcı olur.

Siz de bizlere ulaşarak 2017 Adana seyahat sigortası fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Seyahat sigortası ile seyahatlerini koruma altına alabilmek isteyenlerin, seyahatin yapıldığı ülke, seyahat zamanı, başlangıç ve bitiş süresi, seyahat edecek şahıs sayısını, sigortayı alabilmek istedikleri şirket ya da acenteye bildirmeleri yeterlidir. Sağlıklı ve sorunsiz bir tatil geçirmenizi dilerim…

 

 

 

Hepsi
 • Hepsi
 • Blog
 • Sigorta Bilgi
 • Sıkça Sorulan Sorular
 • Ürünler
bayram trafiği

Bayramda Sigortasız Yola Çıkmayın

Bayramda Sigortasız Yola Çıkmayın Eğer sigortanız yoksa bayramda sigortasız kalmayın.   Her bayramda olduğu gibi...
su baskını

Sel Su Baskınlarına Dikkat

SEL SU BASKINLARINA DİKKAT Artan yağışlardan zarar görmemek için sigortanızı ihmal etmeyin. Ülkemizde son zamanlarda...
hasar

Türkiye Trafik Hasar Dağılımı

Türkiye Hasar Dağılımı Sigorta Fiyatlarında İllerin Trafik Yoğunluğu Ve Hasar Miktarı Etkili Trafik sigortaları yapılması...
işyeri sigortası

İş Yeri Sigortasının Önemi

İş yeri Sigortasının Önemi İş yeri Sigortasının önemini hafife almayın! Neden İş Yeri Sigortası Önemli?...
ray halı yıkama

Konut Sigortasında Kampanya

Konut Sigortasında Kampanya KONUT SİGORTASI YAPTIRANA KLİMA BAKIMI Ücretsiz Olarak Senede 1 Defa Hakkınız Bulunmaktadır....
İŞYERİ SİGORTASI

İşyeri Sigortasının Önemi

İşyeri Sigortasının Önemi Neden İşyeri Sigortası Yaptırmalıyız? İşyeri faaliyeti ve işyeri ortamı ne olursa olsun...

İstekler doğrultusunda sigortacılık

- Polat Sigorta.

Hasar Anında

Hasar Durumunda

Gerekli Belgeler

Kaza Tespit Tutanağı

Anlaşmalı Servisler

İletişim

 • 0322 343 0 100
 • bilgi@polatsigortacilik.com
 • İstiklal mah. Saimbeyli Cad. No:1/a Tufanbeyli / Adana
© 2018 Polat Sigorta | TÜM HAKLARI SAKLIDIR.