İşyeri Sigortasının Önemi

Neden İşyeri Sigortası Yaptırmalıyız?

İşyeri faaliyeti ve işyeri ortamı ne olursa olsun yangın meydana gelme riski hep bulunuyor ne yazık ki...  Elektrik kontağı , yanıcı maddelerin tutuşması , gaz kaçağı vs gibi bir çok neden işyerinde belirli kayıplara neden oluyor . İşyerinin belirli bir yerinde çıkan yangın kontrol edilemediği takdirde tüm binada hasar oluşmasına neden oluyor .

Tam da bu durumlarda “ İşyeri Yangın Sigortası “ nedir bu gibi durumlarda size olan faydaları nelerdir ? Hasar anında neler yapılmalıdır ? Teminatları nelerdir ?

gibi düşünceleri detaylı bir şekilde siz değerli müşterilerimizi bilginlendirmek isteriz .

İŞYERİ SİGORTASI

İşyeri Yangın Sigortası Nedir ?

Bir ortamda yangın meydana gelmesi durumunda , oraya ait eşyaların ve demirbaşların yangından görmüş olduğu hasarı verilen teminatlar kapsamında tazminat ödemesi yapılması ve bulunan eşyalar ile belirlenen ortamın güvence altına alınması işlemi olarak cevaplayabiliriz.

İşyerine ait taşınır-taşınmaz malların , ekipmanların hatta depodaki emtiaların bile yangın riskine karşı koruması hedeflenir .

Yangın faktörünün yanında işyeri paket poliçesi ile ek olarak doğal afetler , hırsızlık , iş durması , kira kaybı , alternatif iş değişikliği masraflarına kadar tüm hasarlara karşı güvence sağlıyor .

Çalışma hayatına başladığınız günden bugüne büyük emekler vererek kurduğunuz işyerinizin beklenmedik , gözle görülmeyen kazalar ile elinizden bir anda kayıp gitmesi maddi zararın yanında manevi zararlara da sebep olmaktadır .

Geçim kaynağı iş yerinizin maddi manevi tüm emeklerinizi koruma altına almak için işyeri sigorta paketlerini inceleyerek yangından hırsızlığa kadar çeşitli zararlara karşı güvence sağlayabilirsiniz.

İşyeri Sigortasının neleri kapsadığı konusunda sigorta şirketi ile anlaşmaya varın...

Bu sigorta türünün teminatları sigorta şirketlerine göre farklılık göstermektedir. Genel olarak ; yangın , hırsızlık , su baskını , kar ağırlığı , grev ,lokart , yıldırım , fırtına , deprem , terör, enkaz kaldırma ,kira kaybı , taşıt çarpması , cam kırılması gibi teminatları karşılamaktadır.

Bu teminatlara içinde bulunan sektöre göre ek teminatlar istenmesi durumunda sigorta şirketi ile görüşülmelidir.

İşyeri Sigortasının önemini hafife almayın!

İşyerleri günümüz teknolojisi ve şartlarında en modern güvenlik önemleri ile çevrilmiş olsa da risklerin hiçbir zaman sıfıra inmesi söz konusu değildir. En yaygın sigorta türlerinden biridir , iş yeri kazaları ve olacak tüm olumsuzlukları önceden koruma altına almaktadır.

onay kutusu
3. şahıs

Üçüncü Şahıs Sorumluluk Sigortası

Sigorta ettireni sigorta süreci içinde meydana gelecek bir kaza sonucu;

 • Üçüncü şahısların ölmesi , yaralanması veya sağlıklarının bozulması
 • Üçüncü şahıslara ait mallarda maddi zarar ve ziyan oluşması nedeniyle sıfat , faaliyet ,hukuki ilişkilerinden dolayı kendisine karşı üçüncü şahıslar tarafından ileri sürülecek zarar ve ziyan taleplerinin sonuçlarına karşı TC’nin hukuki sorumluluğa ilişkin mevzuatı çerçevesinde temin eder.
 • Bu tanım çerçevesinde işletmeler için düzenlenen üçüncü şahıs hukuki sorumluluk poliçesi işletme faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi esnasında meydana gelecek kazalar sonucu üçüncü şahıslara verilecek bedeni ve maddi zararlar nedeniyle oluşacak hukuki sorumluluğu teminat altına almaktadır.

İşveren Mali Mesuliyet Sigortası

Bir işyerinde işverene bir hizmet sözleşmesi ile bağlı ve Sosyal Sigorta Kurumu kanununa tabi çalışanların yükümlülüklerini yerine getirmesi esnasında uğrayacağı zararlar için işverene düşen hukuki sorumluluğu teminat altına alan bir sigorta ürünüdür.

İşverene bir hizmet akdiyle bağlı olarak çalışan Sosyal Sigortalar Kurumu’na tabi işçiler ve onların hak sahipleri tarafından talep edilebilecek tazminat taleplerini ;

Sosyal Sigortalar Kurumu ‘ nun sağladığı yardımların üstünde ve dışında kalan tazminat taleplerini,

Sosyal Sigortalar Kurumu’nun açacağı rücu davaları sonucunda , ödeme yükümlülüğü doğan tazminatlar ile mahkeme masrafları ve avukatlık ücretlerini kapsamaktadır.

 

işveren
Hepsi
 • Hepsi
 • Blog
 • Sigorta Bilgi
 • Sıkça Sorulan Sorular
 • Ürünler

Sigorta Dolandırıcılığı ve Önleme Yöntemleri

Menu Anasayfa Ürünler Adana Trafik Sigortası Adana Kasko Sigortası Adana Mühendislik Sigortası Adana İşyeri Sigortası...

Sigorta ve Evsizlik: Kiracı Sigortası ve Ev Sahibi Hakları

Menu Anasayfa Ürünler Adana Trafik Sigortası Adana Kasko Sigortası Adana Mühendislik Sigortası Adana İşyeri Sigortası...

Seyahat Sigortası Neden Gereklidir ve Ne Kadar Kapsar?

Seyahat Sigortası Neden Gereklidir ve Ne Kadar Kapsar? "Seyahat Sigortası: Yolculuk Güvencesi ve Avantajları Nelerdir?"...

Hasar Ödemeleri Konut Sigortasında Nasıl Yapılır?

Menu Anasayfa Ürünler Adana Trafik Sigortası Adana Kasko Sigortası Adana Mühendislik Sigortası Adana İşyeri Sigortası...

Deprem ve Deprem Sigortası

Menu Anasayfa Ürünler Adana Trafik Sigortası Adana Kasko Sigortası Adana Mühendislik Sigortası Adana İşyeri Sigortası...

Değer Kaybı Nedir Ve Nasıl Olur?

Menu Anasayfa Ürünler Adana Trafik Sigortası Adana Kasko Sigortası Adana Mühendislik Sigortası Adana İşyeri Sigortası...

Hasar Anında

Hasar Durumunda

Gerekli Belgeler

Kaza Tespit Tutanağı

Anlaşmalı Servisler

İletişim

 • 0322 343 0 100
 • bilgi@polatsigortacilik.com
 • İstiklal mah. Girne Cad. No: 62 Tufanbeyli / Adana
© 2018 Polat Sigorta | TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.