Merdiven Altı Sigortacılar Ayağınızı Kaydırmasın...

Adana sigortacılık sektöründe büyüyen merdiven altı sigortacılık !

merdivenaltı

Nedir Merdiven Altı Sigortacılık?

Bizce merdiven altı sigortacılık emek hırsızlığından başka bir şey değildir.

Neden mi?
Çünkü bizim gibi yetkili acenteler binlerce lira harcayarak acentelik tahsis ediyor ve gerekli tüm şartları sağlamak için kendimizi parçalıyoruz.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki özellikle Adana sigortacılık sektöründe aşırı derecede türemekte olan ve müşterileri yanlış yönlendiren, kendini sigortacı zanneden bu kişi, kişiler sigortacılığı üç madde zannediyor.
Ne mi bu maddeler ? biz söyleyelim...
Bilgisayar, yazıcı ve poliçe kağıdı.
Bazı sigorta acenteleri bu insanların sigortacı olmadığını bildiği halde göz göre göre sadece para için insanları riske atıyor.

Peki bu risk nasıl oluyor?

Müşterileri bir şekilde ikna ederek kendine çeken bu merdiven altı sigortacılar anlaştıkları acente ile poliçe kestiriyor ve parasını ya nakit olarak ya da kredi kartı ile alıyor.
1. Doğal olarak kart bilginiz hiçbir yasal yükümlülüğü olmayan 3. şahısların eline geçiyor. Bu kişiler sizlerin kart bilgilerinizi dağıtarak sizleri büyük miktarda zarara uğratabilirler.
2. Farz edelim ki bu kişilere peşin elden ödeme yaparak sigorta satın aldınız, en basitinden yarın aracınızı sattığınızda poliçe iptalinden doğan iade tutarını nasıl talep edeceksiniz? Bu kişiler bir anda gelecek 10 adet iptal poliçesini iade edecek güce sahip mi? Bunları kendinize sorun deriz.
3. Yukarıda belirttiğim 1. ve 2. maddede bulunan riskleri göze aldınız ve poliçenizi tanzim ettirdiniz ancak asıl problem hasar... Ya hasar olursa? Hasar hakkında hiç bir bilgisi olmayan bu kişilerden, bizleri aradığınız gibi gecenin saat 2 sinde de arayarak yardım alabilecek misiniz? Elbetteki alamayacaksınız...
Değerli müşteriler ve bu makaleyi okuyan misafirlerimiz lütfen bu kişilere itibar etmeyin ve değer verdiğiniz şeylerden olmayın. Biz sigorta acenteleri sizlerin zor günlerinde yanındayız ve zarar gören şeyleri tekrar yerine koymak için çabalamaktayız.  Sigortacılık şakaya gelmez.

Sigortacıyım deyip kartvizit bastırarak sigortacı olunmaz. Senelerin verdiği tecrübe ve aldığımız eğitimler ayrıca sağlam alt yapımız ile Polat Sigorta olarak Adana da hizmetinizdeyiz.

Boşuna söylemiyoruz.
Polat Sigorta. İstekler doğrultusunda sigortacılık...

Hepsi
 • Hepsi
 • Blog
 • Sigorta Bilgi
 • Sıkça Sorulan Sorular
 • Ürünler
bayram trafiği

Bayramda Sigortasız Yola Çıkmayın

Bayramda Sigortasız Yola Çıkmayın Eğer sigortanız yoksa bayramda sigortasız kalmayın.   Her bayramda olduğu gibi...
su baskını

Sel Su Baskınlarına Dikkat

SEL SU BASKINLARINA DİKKAT Artan yağışlardan zarar görmemek için sigortanızı ihmal etmeyin. Ülkemizde son zamanlarda...
hasar

Türkiye Trafik Hasar Dağılımı

Türkiye Hasar Dağılımı Sigorta Fiyatlarında İllerin Trafik Yoğunluğu Ve Hasar Miktarı Etkili Trafik sigortaları yapılması...
işyeri sigortası

İş Yeri Sigortasının Önemi

İş yeri Sigortasının Önemi İş yeri Sigortasının önemini hafife almayın! Neden İş Yeri Sigortası Önemli?...
ray halı yıkama

Konut Sigortasında Kampanya

Konut Sigortasında Kampanya KONUT SİGORTASI YAPTIRANA KLİMA BAKIMI Ücretsiz Olarak Senede 1 Defa Hakkınız Bulunmaktadır....
İŞYERİ SİGORTASI

İşyeri Sigortasının Önemi

İşyeri Sigortasının Önemi Neden İşyeri Sigortası Yaptırmalıyız? İşyeri faaliyeti ve işyeri ortamı ne olursa olsun...

Hasar Anında

Hasar Durumunda

Gerekli Belgeler

Kaza Tespit Tutanağı

Anlaşmalı Servisler

İletişim

 • 0322 343 0 100
 • bilgi@polatsigortacilik.com
 • İstiklal mah. Saimbeyli Cad. No:1/a Tufanbeyli / Adana
© 2018 Polat Sigorta | TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

5 Comments

 1. İsmail ekici on Mart 25, 2017 at 6:37 pm

  Adana da sigortacıyım diye geçinen bir çok kişi var yazıyı okudum ve gerçekten hak verdim sanırım kartımı da bu merdiven altı sigorta yapanlar bosalttı faydalı bir yazı olmus tesekkürler

 2. Hüseyin dokur on Mart 28, 2017 at 9:07 pm

  Kredi kartım sigortacı diye kendini tanıtan bit kişinin eline geçti bu makaleyi okudum ve kartımı hemen iptal ettirdim az kalsın dolandırılıyordum teşekkürler

 3. Hamdi güvener on Mart 30, 2017 at 9:33 am

  Surekli olarak bizim icin calisan, elimizdekinin degerini bizden daha cok dusunen bir sigorta sirketi hayal edin…aradım ve memnuniyetimi dile getirmek istedim.sadece tesekkur etmek istedim.bas taci ettiler beni.ilginize bilginize emeginize saglik.tesekkur ederim

 4. Mustafa Ragıp GÜLER on Mart 30, 2017 at 9:39 am

  Ben yetkili bir acente olarak insanlara tek tavsiyem lütfen kredi kartınızı merdiven altı sigortacı diye tabir edilen kişilere vermeyin. Çok büyük sıkıntı yaşayabilirsiniz. Mahkeme mahkeme gezmek zorunda kalabilirsiniz..

Leave a Comment





This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.