Neden Sağlık Sigortası yaptırmalıyız?

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI NEDİR?

Herhangi bir kaza veya hastalık sonrasında kişinin gördüğü tedaviyi karşılayacağına dair sigorta şirketi ile yaptığı anlaşmadır. Bu anlaşma ile dilediğiniz doktor veya sağlık kuruluşunu seçme özgürlüğünüz vardır. Sağlığınız paradan daha kıymetli değildir. Hatta bu sigorta anlaşmasını gereksiz gören insanların tedavilere çok daha yüksek miktarlarda para ödediği görülmüştür.

- Sağlık sigortası kişinin sadece yurtiçinde değil dünyanın her yerinde faydalanacağı bir anlaşmadır.
- Özel sağlık sigortası kişinin isteğine göre şekillenebilen bir anlaşmadır. Birçok sağlık sigortası arasından kendinize uygun olanı seçip hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz. Bu konuda kendi sigorta şirketinizden bilgi alabilirsiniz.
- Devletin sağlamış olduğu genel sağlık sigortası sınırları olan anlaşmalardır. Özel sağlık sigortasında ise her tedavinizi karşılayacak imkanlar mevcuttur.

NEDEN ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI YAPTIRMALIYIZ?

Başımıza ne zaman ne geleceğini kurgulama imkanımız yoktur. Geçireceğimiz hastalığı,araçla yapacağımız kazayı biz seçemeyiz. Ancak bunlara karşı önlem alma konusu sizin elinizdedir. Yapılacak poliçe de kendi imkanlarınıza,isteklerinize göre maddeler koyabilirsiniz.

Biz POLAT SİGORTACILIK olarak sağlık sigortalarına çok önem vermekteyiz. Sağlık en değerli varlığınızdır. Kaybettiğiniz takdir de dünyanın parasını dahi harcasanız çözüm bulamayabilirsiniz.

Genel sağlık sigortası sahibi insanların yaşadıkları olumsuz durumları ortadan kaldırmayı amaçlayan özel sağlık sigortaları ülkede gün geçtikçe yaygın hale gelen bir durumdur. Buna bir örnek olarak; Ailenizden birisi bir kaza geçirdiği zaman saniyelerle yarıştığınız bir süreç geçirirsiniz. Yakında bulunan bir özel hastahaneye, masraflarınızı karşılamayacağını düşünerek gitmeyip daha uzakta ki bir devlet hastahanesine gitmek zorunda kalabilirsiniz. Arada geçen o zaman kaybı size çok şey kaybettirebilir. Bu gibi acı durumları yaşamamak için mutlaka önleminizi almalısınız. Çünkü özel sağlık sigortası yaptırmak, dilediğiniz doktor veya hastaneyi “acaba param yeter mi?” düşüncesi olmadan seçe bilmenizi sağlayacaktır.

BİREYSEL VE KURUMSAL ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI

Bireysel sağlık sigortaları çok esnek olabilmektedir. Sadece ambulans hizmetlerini karşılayan poliçe çeşidinden, ameliyat sonrası ulaşımınıza kadar karşılayan poliçeye kadar bir çok çeşidi vardır. Bireysel sağlık sigortaları son zamanlarda devlet desteği almaktadır. Farkını kendiniz ödeyip daha büyük ayrıcalıklara sahip olabilmektesiniz.

Kurumsal sağlık sigortaları ise çalıştığınız yerin size sağlamış olduğu imkanlardır. Kendi sigorta şirketinizle görüşerek imkanlarınızı genişletmek mümkündür. Ayrıca bunun için çok cüzi miktarlar ödemektesiniz.

Özel sağlık sigortalarında en önemli konulardan birisi risk profilidir. Bu terim sizin profilinize göre çıkartılan primleri belirler. Profiliniz konusunda dikkate alınacaklar;
-Boyunuz,yaşınız,kilonuz
-Daha önce geçirdiğiniz veya devam eden rahatsızlıklarınız
-Kullanmakta olduğunuz ilaçlar
Bunların hepsi sizin poliçenize koyulacak maddeleri belirlemektedir. Aynı şekilde ödemeniz gereken primleri de tespit etmeye yardımcı olur.

Hepimiz başımıza gelebilecek aksiliklere karşı hazırlıklı olamayabiliyoruz. Bir kaza geçirdiğiniz de ödenecek tedavi masraflarından, çalışamayacağınız hergün kaybedeceğiniz para önem göstermektedir. Özel sağlık sigortası sayesinde bunlara hazırlıklı olabilirsiniz.

Hepsi
  • Hepsi
  • Blog
  • Sigorta Bilgi
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • Ürünler
bayram trafiği

Bayramda Sigortasız Yola Çıkmayın

Bayramda Sigortasız Yola Çıkmayın Eğer sigortanız yoksa bayramda sigortasız kalmayın.   Her bayramda olduğu gibi...
su baskını

Sel Su Baskınlarına Dikkat

SEL SU BASKINLARINA DİKKAT Artan yağışlardan zarar görmemek için sigortanızı ihmal etmeyin. Ülkemizde son zamanlarda...
hasar

Türkiye Trafik Hasar Dağılımı

Türkiye Hasar Dağılımı Sigorta Fiyatlarında İllerin Trafik Yoğunluğu Ve Hasar Miktarı Etkili Trafik sigortaları yapılması...
işyeri sigortası

İş Yeri Sigortasının Önemi

İş yeri Sigortasının Önemi İş yeri Sigortasının önemini hafife almayın! Neden İş Yeri Sigortası Önemli?...
ray halı yıkama

Konut Sigortasında Kampanya

Konut Sigortasında Kampanya KONUT SİGORTASI YAPTIRANA KLİMA BAKIMI Ücretsiz Olarak Senede 1 Defa Hakkınız Bulunmaktadır....
İŞYERİ SİGORTASI

İşyeri Sigortasının Önemi

İşyeri Sigortasının Önemi Neden İşyeri Sigortası Yaptırmalıyız? İşyeri faaliyeti ve işyeri ortamı ne olursa olsun...

Hasar Anında

Hasar Durumunda

Gerekli Belgeler

Kaza Tespit Tutanağı

Anlaşmalı Servisler

İletişim

  • 0322 343 0 100
  • bilgi@polatsigortacilik.com
  • İstiklal mah. Saimbeyli Cad. No:1/a Tufanbeyli / Adana
© 2018 Polat Sigorta | TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.